ראש המטה הכללי, רב אלוף גדי אייזנקוט הכריז על הקמת זרוע נוספת לצה"ל. לצד זרועות האויר, הים והיבשה, תוקם זרוע הסייבר.

לוחמת סייבר היא שם כולל לפעולות מלחמתיות הננקטות על ידי מדינה, ארגון טרור וכדו', על מנת לחדור למערכת המחשוב של היריב ולהסב לה נזק.מגמת הסייבר בישיבת תמ"ר, בשיתוף עם תוכנית הסייבר הלאומית "מגשימים"  מיועדת לתלמידים מצטיינים וחושפת את הלומדים בה למגוון רחב של שפות, טכנולוגיות, פרוטוקולים ועוד. כל הנושאים נלמדים ברמה אקדמית. בוגרי תכנית מגשימים יוכלו להחזיק את עולם הסייבר בכף ידם.המגמה הינה פרי שיתוף פעולה בין חיל מודיעין (8200) וכד' לבין ישיבת תמ"ר, ומצטייני המגמה יגיעו לשרת במקומות הטובים ביותר בחיל כלוחמי סייבר.

למי מיועדת התכנית?

אם אתם אוהבים מחשבים, אתגרים אינטלקטואלים, וצמאים לידע,
אם אתם בעלי ניסיון מוצלח בתחומי המחשבים/רשתות (מתכנתים, מתגברים על תקלות מחשב, מתקינים רשתות וכו`)
אם אתם רוצים להיכנס לעולם מקצועי מרתק וחדשני, שיאפשר לכם להשתלב, בהגיעכם לשרות צבאי, ביחידות עילית באמ"ן, ובהמשך במוקדי תעשיית הייטק,
אתם מתאימים!


מה לומדים?

עולם הסייבר רחב ומגוון, וקשה להסביר איפה מתחילים. לימודי היסוד יתמקדו בתכנות בשפות low-level, כמו C ואסמבלי. לאחר מכן, הלימודים יעמיקו באופן בו עובד המחשב: מה זה מעבד, ואיך הוא מבצע פקודות, כיצד מערכת ההפעלה מקשרת בין המעבד ורכיבי החומרה לתוכנות הרצות על המחשב, איך מחשבים מדברים אחד עם השני, מה זה רשת וממה בנויה האינטרנט, האם האינטרנט זה מקום מסוכן? מה זה בעצם אבטחת מידע..
שאלות אלו הן רק קצה הקרחון של עולם המחשבים והתקשורת. לבוגרי התכנית יחשף מגוון רחב של שפות, טכנולוגיות, פרוטוקולים ועוד. כל הנושאים ברמה אקדמית. בוגרי תכנית מגשימים יוכלו להחזיק את עולם הסייבר בכף ידם.
אבל לא נסתפק רק בלימודי מחשבים ותכנות. הלימודים בתוכנית אינטנסיביים מאוד וחשוב לנו לעזור לכם להצליח. לכן אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם חברת פסיפס, שמתמחה במיומנויות למידה.
בעזרתם נקנה לכם מיומנויות למידה נכונות ויעילות המותאמות ליכולות ולנטיות האישיות שלכם.
שיתוף הפעולה עם חברת פסיפס כולל גם הכשרה למדריכים ולמדצי"ם בתוכנית, כך שתמשיכו לקבל תמיכה מקצועית בתחום מיומנויות הלמידה לאורך כל התוכנית.

 

accessibility