לימודים בשגרת חירום

לכל הורי התלמידים היקרים

שלום וברכה..

אנחנו נמצאים כעת כבר יומיים במציאות שנכפתה עלינו ומנסים להסתגל ולראות את ההזדמנויות שיש בה ובעיקר ההזדמנות ללקיחת אחריות.

להלן עדכון קצר של הדברים שמתרחשים כעת ומטרתם לשמור על קשר, לעזור בשמירה על סדר יום ושגרה ולהכנס לשגרת למידה (אפילו אם בהיקף מצומצם).

שמירה על קשר

כל אחד מהרמי"ם יעמוד בקשר עם תלמידי הכיתה שלו. הקשר יהיה דרך מכתבים, קשר מיידי בקבוצות הוואטספ ושיחות טלפון.

במקרה של תלמידים נטולי וואטספ - יש לתאם עם הר"מ (והמדריך) כיצד ההודעות יגיעו אליהם (אפשר בעזרת אחד החברים).

יש רמי"ם שכבר קבעו שיעורים ב"כיתה מקוונת" יחד עם התלמידים שלהם או שלחו להם קישורים לשיעורים (כגון פורטל הדך היומי, שיעורים לקראת פסח וכו).

ניתן לפנות לכל אחד מהרמי"ם בכל עת ובכל עניין.

התמודדות רגשית

התקופה הזאת, ובמיוחד חוסר הוודאות שבה היא לא פשוטה עבור כולנו ובוודאי גם עבור ילדינו/תלמידינו. המשימה העקרית תהיה לנסות לייצר ולשמור על שגרה - גם אם היא שגרה שונה מהרגיל. גם כאן - ניתן לפנות בכל עניין לר"מ, לצוות הטיפולי ולמדריך.

אנחנו מעודדים את התלמידים לקבוע עיתים ללימוד קבוע בכל יום ולמצוא דרכים להתנדב (וכאן לא צריך ללכת רחוק - עזרה עם האחים הקטנים היא כיוון מצויין להתנדב בו...).

זה המקום להזכיר שיש להשמע לכל ההוראת שמתפרסמות על ידי משרד הבריאות - מכיוון שלכולנו יש גם אחריות על כל מי שמסביבנו.

למידה מרחוק

כולנו נכנסנו לעניין "תוך כדי תנועה" ועבורנו בהחלט יש כאן הזדמנות גדולה. כל מורה אמור להעלות משימה מתוקשבת אחת כעת במערכת המוודל (זאת המערכת שדרכה ניתן את רוב המשימות ). הכניסה למוודל היא דרך המשו"ב וניתן לקבל הדרכה מהר"מ או מהמורים. מכיוון שמוסדות רבים בארץ עובדים עם המערכת הזאת ותלמידים רבים מנסים להכנס מאז שעות הבוקר - יש קשיים רציניים והמערכת עובדת לאט מאד. אנשי התמיכה הטכנית מנסים לתת פתרונות שיאפשרו עבודה במערכת ואנחנו נעדכן מה קורה בהמשך.

לשמחתי, שמעתי דיווחים מכיתות שבהם כל התלמידים כבר נכנסו למערכת והתחילו את העבודה בה. יש לעודד את התלמידים להמשיך ולהכנס באופן מתמיד. היתרון של שימוש במערכת אחת הוא שתלמיד נכנס לאיזור האישי שלו ושם מרוכזות כל המטלות שעליו לבצע וכך יש לו (ולנו) מעקב על קצב ההתקדמות שלו. במספר מקצועות נעשה שימוש בתכנות יעודיות לצורך הלמידה - ובמקרים אלו המורים יעדכנו את התלמידים ישירות.

הגעה לישיבה

כשיצאנו מהישיבה בתענית אסתר לא העלינו על הדעת שנפגש רק אחרי פסח, ולכן כל התלמידים השאירו את הציוד בישיבה. תלמידים שמבקשים להגיע כדי לקחת ציוד יכולים לעשות זאת - רק בתיאום עם מנהל הפנימיה נעם. אין אפשרות להשאר בפנימיה בתקופה הקרובה בגלל ההנחיות הברורות של משרד הבריאות ומכיוון שבזמן הקרוב יתקיימו בפנימיה הדברות, שיפוצים, נקיונות וכו.

רעות תהיה זמינה בטלפון במשרד בשעות העבודה הרגילות.

אשתדל לעדכן  בע"ה בהמשך השבוע.

בברכת "והסירותי מחלה מקרבך"

בשורות טובות

ירון

 

accessibility