דבר מוביל קודש

"מטרה גדולה זו לנו, לא לכפות אותך שתלך בדרך ד' בעל כרחך, רק שגם בעצמך תרצה ללכת בו, כי לא בעשיותיך הטובות לבד אנו מסתפקים, רק שגם אתה בעצמך תהיה טוב אנו רוצים" (חובת התלמידים)

מטרתנו הראשונה בישיבה היא לפתוח את ליבם של תלמידנו היקרים לאהבת תורה ויראת שמיים. ברור לנו שבדור שלנו היום, אין אפשרות לסמוך רק על החובה וההרגל, ואולי אפילו דווקא 'למרות' החובה להגיע לתפילות ולעשות בגרויות קודש, אנו מחויבים למצוא את הדרך להביא את התלמידים לחיבור אמיתי ושלם עם עבודת ה', חיבור שיכנס מספיק עמוק, ש'גם כי יזקין לא יסור ממנה'..

לשם כך, קודם כל, לכל ר"מ יש שיעור חינוך/אמונה עם הכיתה בו הר"מ יכול לכוון ולדייק נושא מסוים בו הוא רואה לנכון להתמקד בלימוד עם הכיתה. כמו כן, אנו מפגישים את התלמידים עם רבנים מחוץ לישיבה על מנת לרומם עוד את המפגש שלהם עם התורה וחכמיה. בשבתות שהתלמידים נשארים בישיבה הם פוגשים בנוסף לחווית השבת המיוחדת עם הרמי"ם ומשפחותיהם, אורחי שבת שלאורך השבת מספרים את סיפורם האישי ומוסיפים נופך גדול לשבת. אחת לחודש אנו עורכים 'התוועדות' בבית המדרש עם ניגונים, סיפורים וכו' וכמובן עם כיבוד קל.. בנוסף יש באופן קבוע יש חבורות לימוד במשך היום בנושאים שונים, בית מדרש ערב עם המדריכים ועוד.. על מנת שהלימוד ייכנס ללב התלמיד, ברור לנו שהקשר האישי בין הר"מ לבין התלמיד הוא חשוב מאין כמותו, ולכן אנו שמים דגש רב על שיחות אישיות ב'ארבע עיניים', בהם הר"מ מגיע כדי לשמוע ולהרגיש את התלמיד.

בנוסף, אנו רואים חשיבות גדולה מאוד לחבר את לימודי הטכנולוגיה של התלמיד אל הקודש, ואל הקדושה. אנו מאמינים ורואים בלימוד זה שליחות עליונה דווקא לדור שלנו, דור שהטכנולוגיה צומחת ותופסת מקום מרכזי ועיקרי בחיים, ולכן הכרחי להבין לעומק, שהחול גם הוא לא רק שאינו סותר את הקודש אלא יונק ממנו - .

מתוך הבנה זו אנו שואפים לחנך את תלמידנו להיות 'שליחים' לפיתוח העולם ולעזור לעם ישראל.      

"בִּכְלָל לֹא טוֹבָה הִיא שִׁיטַת הַמִּלְחָמָה בֵּין הַחֹל וּבֵין הַקֹּדֶשׁ.. לֹא דַּי שֶׁלֹּא יִהְיוּ מִתְנַגְּדִים זֶה לָזֶה, אֶלָּא שֶׁעוֹד יוֹסִיפוּ אֹמֶץ זֶה לָזֶה, וְכָל אֶחָד מֵאֵלֶּה שְׁנֵי הַכֹּחוֹת שֶׁבַּחַיִּים וּבַמְּצִיאוּת יַעֲזֹר אֶת חֲבֵרוֹ לְהַשְׁלִים אֶת מַטְּרוֹתָיו הַיְסוֹדִיּוֹת.  (מאמרי הראיה ב, הקודש והחול, י)"

 

accessibility