מגמת עיצוב מוצר - "מעצבים לך עתיד"

פיתוח ועיצוב מוצר ב 3D

המגמה לפיתוח ועיצוב מוצר ב 3D  פותחת דלת לעולם העשיר והמגוון של עיצוב מוצרים. מוצרים היום משלבים טכנולוגיות שונות (תוכנה, אלקטרוניקה, רובוטיקה ועוד). התלמידים במגמה עובדים על פרויקטים הן ברמה האישית והן ע"י צוותים מהמגמות השונות. כמו כן קיים שילוב עם מנחים מהתעשיה שעוזרים להביא הרעיון לכדי מוצר מוגמר. התלמידים במגמה, מתנסים בתהליכי החשיבה, היצירה הפיתוח והעיצוב של מוצרים, משלב הרעיון הראשון ועד ייצור של מוצר מוגמר והפיכתו למציאות.במהלך הלימודים התלמידים לומדים עבודה יישומית בתוכנות Photoshop, Ilustrator, Blender, Fusion 360  ועוד.

בסיום הלימודים, יוכלו בוגרי המגמה ללימודי עיצוב מוצר, לגבש ולהציג תיק עבודות המעיד על יכולתם האישית, במטרה להשתלב בתעשייה או לפלס דרך כמעצבי מוצר עצמאיים

 

מה לומדים במגמה לעיצוב מוצר

מערך הלימודים המרוכז והמרתק מקיף את תחומי ותהליכי העיצוב והייצור של מוצרים, משלב הרעיון הראשון (גיבוש קונספט) דרך מחקר שוק, הגדרה ומיקוד של קהל היעד, פיתוח סקיצות ותוכניות, ועד שלבי בניית מודלים בתלת מימד וייצור המוצר המוגמר.
הלימודים מבוססים על תרגילים מעשיים תוך קבלת הנחיה וביקורת אישית משיעור לשיעור.
בין התחומים הנלמדים: חשיבה יצירתית, חומרים וטכנולוגיות, תיעוש ושיכפול תעשייתי, עיצוב אקולוגי, עיצוב סביבתי ועוד. ובנוסף, שליטה בתוכנות Fusion 360 Blender לתכנון והדמיה, הדפסה בתלת מיימד STL, סיורים במפעלים, הרצאות של מעצבים, אמנים אורחים ועוד.

 

למי מיועדת מגמת עיצוב מוצר

המגמה מיועדת לתלמידים בעלי נטייה עיצובית ולמקצועות טכנולוגיים. לכל מי שחולם להפוך רעיונות למוצרים. לכל מי שרוצה לתרום לעולם את "טביעת האצבע" וההמצאה שלו.

 

למה כדאי ללמוד במגמה?

התלמידים רוכשים בסיס ידע רחב, שיאפשר להם להציע פתרונות מגוונים ויצירתיים המביאים בחשבון גם שיקולים מתחומי הנדסת אנוש, אקולוגיה ואיכות חיים. ניתן דגש על השמירה והטיפוח של הסגנון האישי והייחודי של התלמיד.
התלמידים רוכשים ידע על העולם החזותי, כלים להבנת השפה החזותית ואמצעים ליישומה בעבודה היצירתית, ידע בחומרים והכרת
תהליכי הייצור, להבנת תפקידם בתהליך הטכנולוגי.

 

למה זכאים הבוגרים?

בוגרי המגמה זוכים לקבל 10 יח"ל, תיק פרויקט ותעודת בגרות טכנולוגית.

נתונים אלו מהווים קפיצת מדריגה ומוערכים מאוד ע"י הצבא, השכלה גבוהה וכד'.

בוגרי המגמה יכולים להמשיך למסלולים הבאים לתואר ראשון-שני-שלישי בכל המוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ:

  • מהנדס מוצר
  • מהנדס מכונות
  • עיצוב תעשייתי
  • לימודי הנדסה
  • עיצוב ל WEB ואפליקציות UX/UI
  • אדריכלות

מוסדות מרכזיים בהם ניתן ללמוד: 
הטכניון
,    בצלאל,    שנקר,    הדסה ירושלים,  HIT חולון,  המכללה למנהל    ועוד.

 

תעודה טכנולוגית ו 10 יח"ל לבגרות

לעומדים בדרישות המסלול תוענק תעודת בגרות טכנולוגית ו 10 יח"ל לבגרות המורכבות מ 5 יח"ל עיוניות (בכתה יא)  ו5 יח"ל פרויקט (בכתה יב).

 

 

במסגרת תוכנית הטלוויזיה "אבא ליום אחד" בערץ מאיר, אירחנו במגמת פיתוח מוצר את שמשון ולינוי - תראו מה יצא מזה!

https://youtu.be/Y52YCP19TgU

accessibility