דבר ראש הישיבה - הרב אלחנן לוי

'וְכֵן כָּל אוֹתָם תִּקּוּנֵי הַתַּרְבּוּת, שֶׁעַל יָדָם הָעוֹלָם יוֹצֵא מֵחֻרְבָּנוֹ, סִדְרֵי הַחַיִּים הַחֶבְרָתִיִּים וְהַכַּלְכָּלִיִּים, הַהוֹלְכִים וּמִשְׁתַּכְלְלִים עִם תִּקּוּנֵי כָּל חֵטְא וְעָווֹן מֵחֲמוּרִים שֶׁבַּחֲמוּרִים עַד דִּקְדּוּקֵי סוֹפְרִים וּמִדּוֹת חֲסִידוּת הַיּוֹתֵר מֻפְלָגוֹת - כֻּלָּם הֵם חֲטִיבָה אַחַת, וְאֵינָם מְנֻתָּקִים זֶה מִזֶּה, "וְכֻלְּהוֹ לְחַד אֲתָר סְלִיקִין" (אורות התשובה פרק ד')

בתקופה ייחודית זו, בה כולנו עדים להתפתחות הטכנולוגית הענפה, ומרגישים כיצד היא משפיעה על כל תחום ותחום בחיינו, אנו מאמינים כי יד ה' היא המובילה אותנו וסוללת את דרכנו אל תוך מציאות חדשה. אנו רואים במציאות זו, זכות גדולה, זכות על האפשרות ליצור, ליזום ולפתח, זכות על החלק שלנו להיות 'שותפים במעשה בראשית', זכות ביכולת שלנו כבני אנוש להביא את העולם לתיקון. ההשגחה האלוקית מגלגלת לידינו הזדמנות אדירה להגיע ולצמוח אל מקומות חדשים ולהביא את העולם לידי השלמה.

אנו בישיבה רואים את עצמנו כשליחים למטרה עליונה זו. לכוון ולהדריך את תלמידנו להיפגש ולהוביל את עולם היזמות והטכנולוגיה, בצבא, במערכות הבריאות והביטחון ובתעשייה, מתוך קדושה ויראת שמיים, מתוך תורה שלמה וגדולה, מתוך מידות מתוקנות וערכים. 

לשם כך, אנו בישיבה, שמים דגש רב על לימודי יזמות וטכנולוגיה ברמה גבוהה, לימודים שיתנו לתלמידים את הכלים והמוטיבציה לגדול ולהתקדם ולהוציא מהכוח אל הפועל את כוחותיהם. כל זה בתוך מעטפת של בית מדרש ולימוד שמאפשר לתלמידים לצמוח ולפתח שורשים עמוקים בחיבור לתורה ומצוות.

בנוסף לכך, חשוב לזכור כי כל אדם מורכב מכוחות רבים ושונים, ועל מנת שיבואו לידי השלמה הם חייבים איזון נכון ומדויק.

בישיבה ישנו מערך שלם וגדול של חינוך חברתי, הכולל פעילויות שבועיות, חוגי ערב (מוזיקה, אומנות, כושר ועוד), טיולים ועוד, בהם אנו נותנים מענה חשוב לתלמידים שמאפשר התפתחות מלאה על כל חלקי הנפש של התלמיד, ונותן מקום משמעותי לצד הנפשי והרגשי בישיבה.

עם כל אלו, יחד עם קשר אישי ועמוק, אמון גדול בכוחות של כל תלמיד ותלמיד, בתוך מרחבי הגולן הפוריים, אנו משתדלים להתקדם ולצמוח ולעשות את חלקינו למען עם ישראל!    

מתפללים שנעשה את מלאכתנו נאמנה ואי"ה נראה שכר בעמלנו.

accessibility