מסעות חינוכיים תשע"ח

כיתה י"ב מסע "לצאת מעצמי".

במסע ניסינו לצאת מאיזור הנוחות אל עבר משהו גדול יותר. 
נפגשנו מפגשים לא שגרתיים בין החברים במסע- בהתבודדות, בשיחה זוגית ובפעילות אקסטרים, מפגשים שעזרו לנו לברר לעצמנו  לאן מועדות פנינו. שמענו אנשים מיוחדים, שהביאו אותנו לחשיבה והשראה- הרב אחיקם גץ, ראש מכינת עכו, יוחאי לוי- אומן הציור בפה והרב שרביט. שרנו, רקדנו ושמחנו במופע "צמאה", ופגשנו את היציאה הגדולה ביותר מאיזור הנוחות, את מסירות הנפש, בסיור בהר הרצל עם אלידע בר שאול. כל אלו כיוונו את הנוסעים במסע לגדול ולשאוף לצאת מהמקום האישי הנוח אל מקום משמעותי יותר!!

 

כיתה י"א- מסע "משואה לתקומה"

מסע שמלא בלמידה על תקופת השואה והתקומה שאחריה. ביקורים ביד ושם, בית העדות בניר גלים, כלא עכו, כפר עציון והר הרצל.
אבל לא הסתפקנו רק בלמידה, אלא התעמקנו בשאלה מה זה אומר עלינו? איך אנו לומדים מכל זה להיות אנשים טובים יותר ומשמעותיים יותר? וכמובן שגם אנחנו לא ויתרנו על השתתפות במופע "צמאה".

 

כיתה י'-  "מסע הזדהות".

מתוך בירור הזהות הלאומית שלנו אנחנו רוצים להגיע להזדהות ולקיחת אחריות. למדנו במרכז הרב על מהותה של מדינת ישראל, ושאלנו אנשים ברחוב על תפיסתם את הזהות היהודית והישראלית שלהם. ביקרנו והתנדבנו במוקדים של חסד ועשייה (חסדי נעמי ויד שרה), סיירנו במוקדים של עשייה לאומית (כנסת ומרכז מורשת בגין), ובד ובד חיזקנו את הזהות היהודית שלנו בהצגת יחיד בנושא ובמופע "צמאה".

 

כיתה ט'- מסע "פתח ליבך".
במסע פתחנו את ליבנו לעבודת ה' ולמצוותיו. ביקרנו במפעל פתיל התכלת, למדנו על התפילין, סיירנו בירושלים, נפגשנו עם הרב אבינר, נסחפנו בשמחת עבודת ה' במופע "צמאה" ובקרנו חולים בבית החולים שערי צדק. כל אלו קידמו אותנו צעד נוסף בעבודת ה' ופתחו פתח בלב כולנו.

 

לסיום עולים קומה בשבת
בשבת התכנסנו כיתות י'-י"ב להעלות קומה כהמשך של המסעות- התארחנו בישיבת נתיב מאיר בירושלים, פתחנו את השבת בקבלת שבת במחלקות בית החולים שערי צדק, וזכינו להתפלל ליד מיטתם של חולים. פגשנו מקרוב את יופיו של העולם החרדי- בלילה הלכנו לסדר ערב בישיבת "קול תורה" ולמדנו תורה עד מאוחר, בבוקר זכינו להיפגש עם דמותו המיוחדת של הרב גלזמן שסיפר לנו על החברה החרדית. סיימנו את השבת בהליכה ארוכה לכותל, בשיחה מפי ראש ישיבת הכותל, הרב וידר, ובשירי סעודה שלישית שהפכו במהרה לריקודים סוחפים.

אשרינו שזכינו!!!

צפו בגלריית תמונות מהמסעות

accessibility